W niedzielę 3 marca w Parafii Świętego Kazimierza Królewicza na Pułankach odbyły się, połączone z jubileuszem 40-lecia istnienia parafii, VI Kaziuki Ostrowieckie – odpust ku czci patrona parafii.

Kaziuki to cieszący się ogromną popularnością, odbywający się od ponad 400 lat jarmark odpustowy w Wilnie, odbywający się w dniu św. Kazimierza, patrona Litwy.

Tradycyjnie Kaziuki Ostrowieckie rozpoczęła uroczysta Msza Święta odpustowa połączona z procesją z relikwiami świętego Kazimierza. Mszę Świętą celebrowało kilku kapłanów ostrowieckich parafii przy oprawie pocztów sztandarowych szkół i kół łowieckich.

Po zakończonej Mszy Świętej plac przy kościele zamienił sie w różnobarwny jarmark.  Parafianie wraz z przybyłymi gośćmi mogli obejrzeć inscenizację pojedynku rycerskiego przygotowaną przez Bractwo Rycerskie z Szydłowa. Jarmarkowi towarzyszyły liczne występy artystyczne oraz stoiska z wyrobami rękodzieła artystycznego. Nie zabrakło również degustacji darów lasów i pól przygotowanych przez koła łowieckie oraz dań tradycyjnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. 

          Na tegorocznych Kaziukach Ostrowieckich, jak co roku, nie zabrakło wśród wystawiających się kół łowieckich naszego koła „Łoś Łoniów”, które finansowo wsparło zorganizowanie tej imprezy a licznie zgromadzeni uczestnicy mogli liczyć z naszej strony na gorący i smaczny posiłek w postaci grochówki.