W minioną niedzielę 8 października 2023 roku w miejscowości Żabno w gminie Rudnik nad Sanem odbył się coroczny Hubertus Nadsański.

Hubertus to święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane na zakończenie sezonu jeździeckiego, a przez myśliwych na początku sezonu polowań zbiorowych.. Nazwa pochodzi od Świętego Huberta – patrona myśliwych, leśników i jeźdźców.

Imprezę poprzedziła Msza Święta w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. 

Podczas myśliwskiego święta nie mogło zabraknąć tradycyjnej widowiskowej gonitwy na koniach za lisem z lisem. Pogoń po nadsańskich łąkach zgromadziła kilkunastoosobową  grupę jeźdźców. 

Po gonitwie, miało miejsce oficjalne otwarcie przez Łowczego Okręgowego i wprowadzenie sztandarów Kół Łowieckich przy akompaniamencie sygnalistów myśliwskich.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie odznaczeń i podziękowań dla osób zasłużonych dla łowiectwa w Okręgu PZŁ Tarnobrzeg. 

Impreza w Żabnie obfitowała w liczne atrakcje. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sokolniczy oraz psów myśliwskich. Atrakcją były również liczne wystawy trofeów łowieckich oraz stoiska z potrawami, z królującej w ten dzień dziczyzny, przygotowane przez koła łowieckie.

Na tak ważnym wydarzeniu dla wszystkich myśliwych nie mogło zabraknąć stoiska KŁ „Łoś Łoniów”, prezentując na swoi stoisku bogatą wystawę trofeów myśliwskich. Wystawa oraz poczęstunek myśliwski cieszyły się dużym powodzeniem i były bardzo licznie odwiedzane przez uczestników wydarzenia.